В індустрії моди досить часто використовується такий вид фурнітури як кнопка – практична, проста деталь, яка незамінна у виготовленні одягу та аксесуарів. Цікаво, що ковбої – перші, хто помітив функціональність кнопок і хто почав надавати перевагу їм, а не ґудзикам. В разі падіння, коли їхня сорочка зачіпалась за сідло, вони легко могли розстебнути й зняти її, попередивши травму.

Навіть через стільки років кнопка все ще користується популярністю. Для зайнятих людей кнопка – справжній порятунок, оскільки легким рухом руки вони можуть застебнути чи розстебнути кнопку на одязі чи аксесуарах.

І так, багато хто з нас помічав за собою цю цікаву звичку – безперестанку розстібати/застібати кнопку в миті хвилювання чи максимального зосередження. Складно пояснити, чому саме так, але безупинний звук клац-клацання насправді заспокоює (і тих, хто його слухає збоку?).

Існує три види кнопок, і всі вони відрізняються за рівнем зносостійкості та надійності.

Кнопки Альфа складаються з двох частин – випуклої, сочевицеподібної (чоловічої) та увігнутої (жіночої) з пружинистим контактом. Найчастіше на ринку фурнітури пропонують металеві кнопки альфа. І саме з цієї причини їх здебільшого використовують для текстильного одягу, як-от: джинсів, сорочок, рукавиць – в цьому випадку підвищений рівень надійного застібання не такий важливий. Кнопки Альфа швидко зношуються і ржавіють.

Як на мене, для шкіряних виробів, у використанні яких важливий аспект безпечного застібання/розстібання, найкраще підходять литі (не металеві) кнопки кільцевого типу Каппа. Вона відрізняється від кнопки Альфа своєю будовою – чоловіча частина нагадує зрізаний циліндр із потовщеним кільцем на краю, який ідеально фіксується всередині жіночої куполо- чи шляпоподібної частини. Такі кнопки ще називають О-подібними. В чому полягає їхня основна особливість, що забезпечує практичність і надійність? Їх легко застібати, але дещо складніше розстібати. В порівнянні з кнопками Альфа, кнопки Каппа більш довговічні, витримують більшу кількість застібання/розстібання і значно довше зберігають стійкість до ржавіння.

Кнопки YKK вважаються найнадійнішими й, відповідно, найдорожчими. Ззовні вони майже нічим не відрізняються від кнопок Каппа, і єдина відмінність між ними полягає в матеріалах, з яких виготовляються YKK, – якісних, стійких до зношення та ржавіння. Висока ціна цих кнопок пояснюється чим раз більшим попитом на ринку галантереї, задовольнити який може лише японський виробник.

Я вважаю, що кнопки Каппа – це ідеальне рішення для багатьох наших аксесуарів, зроблених з більш цупкої, міцної (футлярів для окулярів, гаманців) і більш м’якої, гнучкої шкіри (брелоків на ключі, підставок для дрібничок, органайзерів для кабелів та електроніки).

Для того, щоб підкреслити глибину відтінків натуральної шкіри, я використовую кнопки різного оброблення, а саме: мідного, срібного та золотого. Я надаю перевагу матовим кнопкам, а не глянцевим. По-перше, на матових кнопках менше помітно подряпини та інші механічні пошкодження. По-друге, саме матові кнопки додають будь-якому виробу класичного, вінтажного шарму.

Зрештою, кнопки – це стильний та функціональний спосіб ідентифікувати виробника того чи іншого шкіряного аксесуара. Тож я використовую фурнітуру, зокрема кнопки, із логотипом Hidemont.