Замша – це внутрішній шар натуральної шкіри з м’якою, оксамитовою поверхнею, яку створює дрібний ворс. На відміну від щільної, вощеної шкіри Crazy Horse, яку отримують із зовнішнього шару і яка тримає форму та «старіє» з характером, замша – це про гнучкість, легкість і глибину кольору.

Замша створює відчуття справжнього затишку – вона м’яка, тепла й податлива, з приємною на дотик поверхнею. Вона досить часто з матовим, але глибоким кольором, який трохи переливається на сонячних променях. Завдяки текстурі, що «дихає», такий матеріал відмінно підходить на будь-яку пору, а природність відтінків дозволяє легко поєднувати замшу в будь-якому образі.

Для своїх виробів ми використовуємо виключно натуральну замшу із фінішною обробкою. Простими словами це означає, що поверхня замші не линяє, не вбирає пил й вологу (тут важливо зазначити, що замша з фінішною обробкою лише більш стійка до вологи, але вона не є водонепроникним матеріалом), не залишає слідів на одязі, і її можна легко протерти від пилу мікрофібровою серветкою. В порівнянні з необробленою замшею, вона довше зберігає колір, менше боїться плям і простіша в догляді.

Так, замшу часто вважають примхливою. Але ми вже все перевірили на собі – які засоби працюють, як доглядати без зайвих нервів, і чого робити точно не варто. І тепер хочемо поділитися цим досвідом з вами – бо носити замшу щодня можна, і ми щиро хочемо, щоб ви так само полюбили наші замшеві сумки, як і ми.

 

Не рекомендуємо для замші:

 

  • вологу,
  • спирт, ацетон, антисептик, вологі серветки,
  • жирні засоби (крем для рук),
  • агресивне тертя,
  • високі температури, штучні джерела тепла (фен чи батарея), прямі сонячні промені,
  • поліетиленові пакети для зберігання.

 

Що замша «любить»:

 

  • мікрофіброві серветки,
  • щітки з м’яким ворсом,
  • гумки для замші або звичайні канцелярські гумки для стирання,
  • тканинні мішечки для зберігання,
  • водовідштовхувальні спреї та інші спеціалізовані засоби для догляду.

 

Щоденний догляд

 

Просто протирайте мікрофібровою серветкою, злегка змоченою водою, щоб прибрати пил. Не використовуйте звичайні вологі серветки, бо вони можуть містити спирт, який руйнує захисний шар.

Якщо ви любите, щоб замша виглядала особливо акуратно – була пухнастою, рівномірно зачесаною в один бік, – її можна м’яко прочесати щіткою з м’яким ворсом. Ідеально підійде щітка з кінського волосся. Це також дієвий спосіб в разі легких механічних пошкоджень, таких як подряпин.

 

Чистка від плям

 

Якщо є сухий бруд, зачистіть його спеціальною гумкою для замші або м’якою щіткою.

Для жирних плям спробуйте кукурудзяний крохмаль, соду або тальк – насипте, залиште на 2-3 години в сухому місці без прямих сонячних променів, а потім обережно зітріть щіткою. Ми ще також додатково рекомендуємо пройтись гумкою для максимального ефекту.

 

Як правильно висушити замшу

 

Пам’ятайте: фінішна обробка замші робить її стійкою до вологи, але не водонепроникною. Обробка захищає від легких дощових крапель, але якщо сильно намочити, замша все одно може увібрати воду. Після намокання можуть залишатися плями, якщо сумку не висушити правильно.

Не ставте замшу біля батареї та не її сушіть феном! Це може зробити її текстуру жорсткою. Краще набити сумку м’яким папером, наприклад, серветками і залишити сушитися природним шляхом в сухому місці без прямих сонячних променів.

 

Що робити, якщо замша стала жорсткою

 

Найпростіший спосіб це потримати замшеву сумку над парою від киплячої води на відстані 15-20 см впродовж 1-2 хвилин. Тут головне не тримати занадто довго чи близько. Мочити замшу не потрібно, а лише дати волозі розм’якшити волокна. Після цього замшу потрібно розчесати м’якою щіткою.

 

Зберігання

 

Щоб сумка зберігала форму, не припадала пилом і не втрачала глибину кольору, наповнюйте її папером і зберігайте в тканинному мішечку, який ми додаємо до кожного замовлення разом із сумкою.

Уникайте зберігання в поліетиленових пакетах, оскільки так замша може «задихнутися», і на ній може утворитися пліснява.

 

Профілактика

 

Раз на кілька місяців обробляйте замшу спеціальним водовідштовхувальним спреєм, перед цим протестуваши його на малопомітній ділянці.

 

Поки дехто ще сумнівається, чи варто вкладатися в замшу, ви вже точно знаєте: вона не така примхлива, як здається. Догляд простий, а відчуття – справжні. А ще приємніше, що замшеві сумки цього року на піку трендів – щоденне задоволення гарантовано.