Прямо з довжелезних коридорів виставки, повних п’янкого аромату шкіри, захопливих розмов, іноді навіть суперечок про актуальне, про модне, італійською, англійською, іспанською, якими, наче подіумом, ходять поціновувачі моди, виглядаючи щось інтригуюче, хочу поділитися своїм інсайтом та враженнями від виставки Lineapelle, що пройшла в мальовничому, дещо екстравагантному місті Мілан.

В Hidemont ми не просто створюємо вироби ручної роботи: ми втілюємо життя в тренди, запевняючи, що кожна наша колекція – відображення тенденцій у світі. З перших уст ми дізнались про колірну гаму, що буде переважати цього сезону осінь-зима, яскраво замінивши всі тренди сезону осінь-зима 2023. З першого дотику до свіжовикроїної кожини ми дізнались, з якої шкіри найчастіше будуть відшиватись всі найновіші сумки, гаманці та інші вироби зі шкіри ручної роботи. З першого металічного блиску під вітриною, ми дізнались, яка фурнітура для сумок та інших аксесуарів матиме найбільший попит цьогоріч.

Після візиту, особисто в мене, чітко сформувалась наступна ідея: неможливо створювати довговічні аксесуари класичного стилю, цілеспрямовано ігноруючи найновіші тренди. Але є одне але. Якими б мінливими не були тренди в одязі та аксесуарах, висока якість їхнього створення та відданість майстерності – ось що ніколи не вийде з моди.

Тож в цій статті ви дізнаєтесь більше про нашу мандрівку Міланом, основну ідею виставки й з’ясуєте, як саме Hidemont інтерпретує трендові напрямки крізь призму нашої відданості якості виробів та найкращому сервісу.

 

Виставка шкіри: в загальних рисах

 

З бажаннями постійно розвиватися та тримати руку на модному пульсі, а також пропонувати вам тільки найактуальніше, команда Hidemont щороку відвідує виставку Lineapelle, яка цього року відбулась 19-22 вересня в місті Мілан.

Це міжнародна торгова виставка, всесвітньовідома точка збору понад 1000 виробників шкіри, шкіряних аксесуарів, фурнітури та інших матеріалів найрізноманітніших текстур з Італії, Іспанії, Португалії, Франції, США, Китаю, Туреччини, Бразилії та багатьох інших країн й близько 20 тисяч відвідувачів зі всього світу. Серед найбільш впізнаваних виробників шкіри варто згадати Mastrotto, Onda Verde, Caravel, Prealpina Tannery, Conceria Settebello, Valdarno, Silvateam, Vitelco Leather та інших.

Торгова виставка шкіри, що стала для нас довгоочікуваною подією, мала на меті показати всю красу італійської, і не тільки, шкіри від виробника, пошиття шкіряних виробів як особливого виду мистецтва, окреслити інноваційні підходи до виробництва шкіри й майстерності у сфері шкіргалантереї й, щонайважливіше, просувати екологічні ідеї, які мають бути центральними в питаннях цієї індустрії.

Щодо першого враження, то все це мало максимально розкішний вигляд: різноманіття текстур, кольорів, пахощів, а від перенасичення неймовірних тактильних відчуттів звичні мені повсякденні предмети чи одяг тепер вже здаються справді пластмасовими, ніякими на дотик. Lineapelle – це все ж місце, де можна укласти вдалі угоди з новими постачальниками, що встигли себе зарекомендувати як гуру у світі шкіри.

 

Тренди кольорів й фурнітури на 2023-2024

 

Цей модний сезон осінь-зима 2023-2024 точно не буде похмурим, оскільки найвідоміші дизайнери розмалювали всі прилавки яскравою гамою.

Очі розбігались відтінками червоного; кольору, що манить своєю пристрасною глибиною, що виражає впевненість й приковує погляди:

 

red leather sample bordo genuine leather

 

В дусі всієї виставки, головна увага якої була зосереджена на ідеях еко, зелений постав перед нами по-новому, а саме прикладом гармонійного співіснування природи та моди:

 

green leather shade genuine leather in green

 

green shades of leather green leather trend

 

Як жоден показ мод не обійдеться без класичного чорного, так само і не обійдеться жодна колекція шкіряних виробів без палітри коричневого. Якщо ви хочете підкреслити свій класичний стиль, його природність, вінтажність, стриманість, елегантність чи вашу любов до комфорту, сміливо доповнюйте його насиченими барвами коричневого, що радять цьогоріч світові дизайнери:

 

brown shades of leather brown leather trend colors

 

Більшість нових модних колекцій обіцяють не тільки багату палітру кольорів, але й блискучих, іскристих текстур натуральної шкіри. Звичайно, таке рішення стилю може бути не для всіх, але його важко залишити поза межами уваги.

До речі, про блискуче: металічний блиск фурнітури золотавого відтінку на шкіряних аксесуарах цих осіннього та зимового сезонів всім розповість про ваш інтерес до новинок моди. І чим масивніші будуть ці фінальні штрихи, тим краще.

Ланцюжки, замки, пряжки, карабіни, хольнітени: в нашій компанії ми дбаємо, щоб вся фурнітура, що ми використовуємо для наших виробів, була не тільки модною, але й функціональною й довговічною.

 

Тренди шкіри 2023-2024

 

Блукаючи прилавками, підсвідомо вишукувала для себе нові зразки шкіри Crazy Horse, але на мій подив, ніхто її не пропонував. Цей вид шкіри в нинішньому сезоні поступився шкірі рослинного дублення, лицьовій шкірі, шкірі рептилій, які дивували широким спектром розбивки: від дрібної та максимально виразної до штучно нанесеної.

 

Натуральна шкіра рослинного дублення:

 

full grain vegetable tanned vegetable tanned leather

 

Не дивно, що вироби зі шкіри рослинного дублення стають все більш популярними на ринку, оскільки природні властивості цього матеріалу цілком і повністю відповідають трендам сезону. Він вирізняється преміальним виглядом, дещо глянцевою поверхнею, еластичністю та міцністю, чудовими показниками щодо контакту з водою, а головне – екологічним підходом до його виготовлення.

В нашій колекції ви знайдете футляри для окулярів з натуральної шкіри рослинного дублення, що пройшли випробування часом та всіма можливими (здебільшого неприємними) сценаріями життя. Результати нашого краш-тесту ви можете побачити, переглянувши коротке відео.

Йдучи нога в ногу з трендами, ми пропонуємо також великий асортимент чоловічих ременів з натуральної шкіри рослинного дублення, вибрати який вам допоможуть наші прості рекомендації. Фурнітура, а саме вінтажна золотава пряжка, що довершує лаконічний дизайн ременів, ніщо інше як відображення топових трендів.

 

Натуральна лицьова шкіра:

 

full grain leather shades full grain leather trends

 

winter 2024 full grain leather trend leather full grain 2024 trend

 

Наблизитись до новинок моди цього сезону ви зможете з нашими чохлами для ноутбуків, створених вручну з натуральної лицьової шкіри у двох незмінно актуальних кольорах, а саме коричневого та чорного.

Створені ексклюзивно під кожну модель ноутбука, наші чохли гарантують першокласний захист для пристрою, стильний, простий дизайн та багатогранну функціональність. Читайте більше, як правильно підібрати чохол для вашого ноутбука.

 

Штучно текстурована натуральна шкіра:

 

textured genuine leather black textured leather

 

Цифровий друк на натуральній шкірі:

 

digital printing on leather digitally printed leather

 

Ми зайвий раз переконались, що розвиток моди тісно пов’язаний з розвитком високих технологій, оскільки тепер популярно носити не просто аксесуари з натуральної шкіри, а аксесуари з натуральної шкіри, природна текстура якої довершена цифровим друком будь-якої складності, кольору чи величини. Такий підхід гарантуватиме, що ескіз не матиме дешевого вигляду, не нашкодить довкіллю, не зітреться з часом і дасть волю креативу для створення нових моделей сумок, гаманців та інших виробів.

 

Екологічний – значить модний

 

Ще одне цікаве спостереження з мого боку: коли вже здалеку, ще навіть не підійшовши до того чи іншого виробника, я бачила величезний натовп доволі презентабельно вдягнених поціновувачів шкіри, то знала, що кожен зразок, який там висить, неодмінно буде еко. Вже було зрозуміло, що на вивісці чільне місце займе знак сертифікації від Leather Working Group, Kiwa, Greentech, Idrotech або PEFC.

 

certificated leather quality certified leather trends

 

Ще ніколи поняття «екологічна шкіра» не було настільки актуальне, як цього року. Екологічна шкіра – це не просто альтернатива; це стрімкий крок вперед до сталого, свідомого, відповідального та етичного підходу до моди, і зокрема, виготовлення шкіри. Нумо розбиратись разом, в чому ж воно полягає, відкинувши всі контроверсійні погляди та упередження стосовно того, що б це не було.

 

Натуральна сировина

 

Якщо шкіра виготовлена з натуральної сировини, наприклад, як побічний продукт харчової промисловості, це здатне зменшити її вплив на довкілля порівняно зі шкірою, для виробництва якої спеціально розводились тварини. Багато з виробників намагаються романтизувати такий принцип не зовсім етичним формулюванням: «Ми даємо тварині друге життя», яке краще було б замінити більш точним та менш оманливим: «Ми прагнемо максимально ефективно використовувати доступні ресурси, мінімізуючи відходи».

Мені дуже запам’яталась нідерландська компанія Vitelco Leather, яка у своєму виробництві зробила акцент саме на цьому аспекті. Забезпечивши комплексне управління обігу натуральних ресурсів, виробник гарантує найкращу якість шкіри широкого асортименту, яка неможлива без методики відстежування (від англ. traceability).

Її суть в тому, що кожна кожина маркується для простежування інформації про те, коли, з якої тварини, що та їла, з якої її частини тіла була зроблена шкіра, ким, коли і як вона була доставлена на склад. Саме це, на думку Vitelco Leather, дає клієнту точне уявлення про походження шкіри, а компанії – можливість покращувати сервіс та якість сировини.

 

Екологічний підхід до обробки

 

Традиційно натуральна шкіра піддається фінішній обробці певного ступеня, що називається дубленням. Дублення з використанням металів, найчастіше хрому, значно пришвидшує процес та робить шкіру досить міцною й водостійкою, однак воно шкодить людині й довкіллю. Дублення з використанням лише рослинних інгредієнтів може зменшити негативний вплив.

Найбільшого прориву в цьому питання досягла компанія Silvateam, давши старт проєкту Ecotan. Її інноваційна технологія допомагає створювати новий вид натуральної шкіри, що ніяк не поступається своїми властивостями тій, до якої ми звикли, але що натомість безпечна для людей і природи, й що являє собою приклад матеріалу-ланки колообігу в природі.

Оброблена розчинами на основі природних компонентів, таких як порошку з квебрахо, ріжкового дерева, каштану, дуба та багато інших рослин, шкіра проєкту Ecotan не містить шкідливих елементів, і тому, виконавши своє практичне значення для людини, вона далі може пройти перероблення, ставши корисним добривом для сільського господарства.

 

Водне питання

 

Виробництво натуральної шкіри може передбачати використання великої кількості води, а екологічні методи спрямовані на зменшення цих обсягів. Такого результату можливо досягти завдяки сучасним системам очищення, які дозволятимуть повторне використання води в подальших процесах; відмові від дублення з вмістом металів й наданні переваги рослинному дубленню; а також ефективному управлінню відходами під час виробництва чи дублення шкіри.

Таким чином, екологічна шкіра – це вагомий аргумент щодо значного прогресу у сфері моди. Купити виріб з екологічної шкіри означає не тільки отримати виріб найкращої якості та зносостійкості, але й зробити певний неоціненний внесок в збереження природи.

 

Висновки

 

Hidemont постійно розвивається, досліджує нові погляди на мистецтво створення шкіри й шкіряних виробів, а щорічні візити на виставку Lineapelle – відмінна можливість осягнути все це з перших уст й гарне джерело натхнення для розробки нових колекцій.

Втілюючи життя в тренди й інтерпретуючи їх власними цінностями, ми прагнемо наочно довести, що вишукано естетичне, актуальне й довговічне може і мусить гармонійно поєднуватись в одному аксесуарі.

Наша місія – не просто відповідати вашим очікуванням, а й передбачати їх, щоб ви могли бути впевнені у кожному виборі, зробленими з нами.