Повідець – це важливий аксесуар, без якого не обійтись під час щоденних прогулянок, тренувань та поїздок з вашим улюбленцем. Однак вибрати хороший повідець не так вже й легко. Оскільки не завжди ваш собачка може "схвалити" вибрану вами модель повідця, або ж не кожен повідець може гарантувати максимальну безпеку для собаки та комфорт – для вас. З'ясуйте ключові моменти, на які слід звертати увагу при виборі повідця для собаки. 

 

Враховуйте матеріал

Сучасний ринок аксесуарів для улюбленців пропонує повідці для собак, виготовлені з різних матеріалів – нейлону, біотану, шкіри та інших – і саме цей аспект здебільшого визначає функціональність та дизайн цих повсякденних аксесуарів для собак.

Нейлонові повідці вважаються найміцнішими та найлегшими за вагою водночас. Проте цей дешевий синтетичний матеріал має кілька недоліків. Оскільки нейлоновий повідець часто облущується по краях, тримати його в руках не завжди буває комфортно. Якщо ваш собачка любить тягнути за повідець, нейлоновий повідець – не найкраще рішення для вас, бо він буде натирати вам руки. До того ж після постійного контакту з водою в повідця може з'явитися неприємний запах.   

Повідці для собак з біотану більш зручні у використанні, ніж нейлонові, і за відчуттями в руці нічим не поступаються повідцям з якісної та натуральної шкіри. Все ж, не рекомендовано зупинятися саме на цьому варіанті. Виготовлені з синтетичного матеріалу повідці з не дуже приємним, хімічним запахом стають доволі слизькими при намоканні під дощем, тим самим піддаючи вашого вихованця небезпеці.

Зі шкіряним повідцем для собак вам не потрібно буде жертвувати ні своїм комфортом, ні безпекою собаки, ні стильним дизайном повідця. Якісна, природна текстура шкіри з приємним запахом забезпечує надійність, довговічність, зносостійкість повідця. Повідець з натуральної шкіри з гладенькою, м'якою поверхнею приємний на дотик та не натирає рук. Якщо правильно доглядати за повідцем, що, до речі, доволі просто, то він прослужить вам не один рік.

 

Зважайте на фурнітуру та інші функціональні складові дизайну

На перший погляд, фурнітура - не така вже й важлива при виборі повідця, але насправді це далеко не так. Вона безпосередньо впливає на практичність та зручність повідця. Я використовую тільки високоякісну, міцну фурнітуру, тому що вона надійна і додає привабливого, мінімалістичного акценту.

Якісний карабін, що обертається на 360°, може докорінно змінити кожну вашу прогулянку та тренування на краще. Його обертовий механізм забезпечує надійне кріплення до нашийника або шлейки й запобігає заплутуванню повідця між лап собаки. Цей надзвичайно міцний карабін витримує велике навантаження, й в тому числі різкі ривки собаки. Будь ласка, майте на увазі, що шкіряний повідець Hidemont рекомендовано для собак вагою не більше 25 кг.

Для максимально легкої та приємної прогулянки вибраний вами повідець повинен мати ергономічну, зручну ручку, щоб він не доставляв вам дискомфорту, зокрема, не натирав руки, коли собака тягне.

Завдяки міцній, якісній рамці, що прикріплена до повідця, кожна прогулянка буде проходити без зайвих турбот та метушні. Така маленька деталь дає величезний спектр можливостей, а саме дозволяє вам надійно закріпити на повідець диспенсер для гігієнічних пакетів, чохол для м'яча, ключі або інші необхідні речі.

 

Беріть до уваги оптимальні довжину, ширину та товщину повідця

Дуже важливо вибрати повідець оптимальної довжини, бо в такому разі він даватиме вашому вихованцю достатньо як контролю, так і свободи. Повідці довжиною 1,2-2 м – це найвдаліший вибір для середніх собак, а 0,8 м – для високих великих собак та цуценят, оскільки такий повідець не буде волочитися по землі, менше буде бруднитися й стане відмінною альтернативою першого повідця для вивчення базових команд й привчання цуценяти до нового аксесуара.

Довговічність і надійність повідця також залежать від його ширини й товщини. Краще зупиняти свій вибір на повідцях товщиною не менше 4 мм, тому що, чим товстіша шкіра, тим менше вона буде облущуватися та тріскатися по краях. А повідець шириною не менше 1,7 см легко скручується та поміщається в кишеню.

 

Віддавайте перевагу персоналізованим повідцям

Персоналізований шкіряний повідець додасть стильного, унікального акценту кожному виходу на вулицю. Гладенька текстура натуральної шкіри гарно піддається гарячому тисненню, і таким чином ім'я вашої собачки або будь-яка інша фраза відтиснена на повідцю буде залишатися максимально чіткою та видною впродовж років. Додайте персоналізацію на повідець, щоб і ви, і ваш улюбленець яскраво вирізнялись, куди б не подались. До того ж персоналізований шкіряний повідець стане практичним та значущим подарунком для кожного господаря!

 

Чи були корисними для вас ці поради з вибору повідця?