Прогулянки на свіжому повітрі корисні та приємні як для вас, так і для вашого цуценяти. А повідець – це повсякденна необхідність, яка створює особливий зв'язок між вами та вашим маленьким пухнастим другом під час кожного виходу на вулицю. Однак, перш ніж ви обоє почнете насолоджуватися проведеним разом часом надворі, вам слід з’ясувати, як навчити цуценя слухатись вас і гуляти на повідці в незнайомих, людних місцях.

 

Гуляти з собакою на повідці – мета нелегка в досягненні, але цілком реальна. Вам потрібно лише звернути увагу на кілька простих порад, як навчити цуценя ходити на повідку та набратися неабиякого терпіння! В цій статті ми розповідаємо, чому важливо привчити вашого вірного друга до повідця, з якого віку краще починати тренування собаки, скільки потрібно гуляти з собакою на повідці під час першого тренування, і що саме вам необхідно для ефективного дресирування собаки. Дізнайтесь, що потрібно зробити, щоб гуляти з собакою без зайвого стресу!

 

Чому так важливо навчити цуценя гуляти на повідку?

Без вміння ходити на повідку не обходиться жодна щоденна прогулянка, тренування собаки на майданчику, чи поїздка з улюбленцем на відпочинок, оскільки це допомагає контролювати його поведінку та забезпечує безпеку вашого чотирилапого, людей та інших собак навколо вас. Крім того, дресирування собаки гуляти на повідку вчить його бути слухняними в незнайомих, нових місцях і сприяє засвоєнню нових команд. Також, варто пам’ятати, що гуляти з собакою без повідка в громадських місцях заборонено.

 

З якого віку потрібно привчати цуценя до повідця?

Вік 7-8 місяців – це найкращий час, щоб почати дресирувати собаку, оскільки в такому віці собачки вже досить свідомі, щоб розуміти та виконувати команди. Якщо ви почнете пізніше, ви можете постати перед труднощами впливу на вже сформований характер собаки.

 

Чому собаки не люблять ходити на повідку?

Зверніть увагу, що неправильні методи тренування собаки призводять до того, що вихованець відмовляється ходити на повідку. Найчастіше, не навчені собачки сприймають повідець як об'єкт, що обмежує їхню свободу. До того ж відмова ходити на повідку може бути зумовлена дискомфортом. Наприклад, повідець постійно плутається між лапами, або нашийник тягне за шерсть.

Hidemont пропонує величезну колекцію високоякісних аксесуарів для щоденних прогулянок, таких як м'які, але надійні, зносостійкі шкіряні нашийники та ергономічні повідці з карабіном, що обертається на 360°, а також оптимальних довжин 0,8 м та 1,2 м. Насолоджуйтесь кожною прогулянкою і висловлюйте свою екологічну свідомість за допомогою шкіряних диспенсерів для гігієнічних пакетів, які легко прикріплюються до повідця.

Звичайно, перші ваші спроби привчити собачку до повідця можуть бути невдалими. Але з часом, якщо ви будете дотримуватися простих порад, як правильно гуляти з собакою, ви помітите значний прогрес.

 

Що потрібно зробити, перш ніж розпочати вигулювати цуценя на повідку?

Перш ніж почати дресирувати собаку, переконайтеся, що ви маєте зручний нашийник і повідець, багато ласощів та терпіння. Високоякісні нашийники та повідці не завдають вихованцеві дискомфорту, тим самим не відбиваючи бажання носити їх в майбутньому. Важливо вибирати аксесуари для собак, виготовлені з нетоксичного матеріалу без хімічного запаху, і за якими легко доглядати. Вам слід підійти до питання вибору щоденних аксесуарів з особливою відповідальністю, особливо, якщо ваше цуценя полюбляє гризти нові для нього предмети. Дізнайтеся більше про те, як вибрати повідець для собаки та що слід враховувати, щоб знайти найкращий нашийник для собаки.

 

Як тренувати цуценя в домашніх умовах?

Перш за все, ви не повинні починати вчити вашого пухнастика гуляти на повідку, не даючи йому можливості звикнути до нового аксесуара. Все, що вам потрібно зробити, так це познайомити собачку з нашийником і повідцем: дайте цуценяті понюхати аксесуари. Потім причепіть повідець до нашийника, щоб собака ходив з ним по дому. Якщо повідець занадто важкий для вашого цуценяти, то краще спершу прив'язати шнурок до нашийника і лише через кілька днів причепити повідець. Не дозволяйте собаці гризти повідець – для цього завжди під рукою слід мати улюблені іграшки та ласощі собачки. Таким чином собака буде значно менше звертати увагу на повідок, а тому й менше гризтиме його.

Тільки коли ваш чотирилапий не відчуває дискомфорту від того, що щось пристебнуто до нашийника, ви можете взятися до дресирування собаки в домашніх умовах. Виділяйте лише кілька хвилин на перше тренування і поступово збільшуйте час для наступних. Будьте терплячі, якщо собачка продовжує смикати або гризти повідець, і винагороджуйте позитивну взаємодію частуваннями.

 

Як правильно починати гуляти з собакою на вулиці?

Після того, як ваш улюбленець буде асоціювати повідець з іграми та гостинцями, ви можете починати дресирувати собаку в тихому парку. Цілком очікувано, що цуценя почне активно досліджувати нові звуки й запахи, не слухаючись ваших команд. Запам'ятайте важливий нюанс: спочатку вести будете не ви – собачка вестиме вас. Попри це, ви повинні продовжувати контролювати поведінку за допомогою таких команд, як Поруч! До мене! або Фу! і винагороджувати слухняність смаколиками. Скільки потрібно гуляти з собакою на повідці залежить від породи та вашого терпіння, однак, не виснажуйте вашого вихованця довгими тренуваннями й будьте поблажливими, якщо результати будуть не такими, як хотілося б. Регулярні короткі прогулянки на повідку зроблять свою справу.

Рекомендовано одразу припиняти небажану поведінку, але стримано, не різко. Найкращий спосіб навчити цуценя не стрибати й не тягнути – це стояти на одному місці, поки собачка не повернеться до вас. Подякуйте собачці за це його улюбленими ласощами.

Якщо у вас виникають серйозні труднощі, і ви не можете впоратись з активним характером вашого собачки, краще звернутись до кінолога. Фахівець з поведінки собак підкаже вам, як поладнати з чотирилапим другом і як тренувати цуценя без стресу для вас обох.

 

Також зверніть увагу на наступні корисні поради для господарів-початківців:

  • Не проводьте перше тренування одразу на вулиці, спочатку краще почати тренування в домашніх умовах
  • Не заохочуйте собаку тягнути повідець ласощами – давайте смаколики лише тоді, коли собака вас слухається
  • Не тягніть і не примушуйте йти собаку у вашому напрямку
  • Не використовуйте повідець як засіб покарання
  • Привчіть собаку ходити на повідку, встановивши контакт, як вербальний, так і невербальний.

 

Чи були корисні для вас ці поради? Будемо раді почути про ваш успішний досвід привчання цуценяти до повідця.