Всім нам подобаються красиві візерунки й написи на металевих брелоках, ювелірних виробах, посуді, аксесуарах для домашніх тварин, проте не всі з нас можуть знати, як ці контури та написи з'явилися на металі і як називається цей процес.

Гравіювання – це поширений спосіб зробити кожну річ унікальною або брендовою. Також такий метод персоналізації робить кожен подарунок більш значущим та індивідуалізованим. Мистецтво гравіювання зародилося ще багато століть тому, і цей спосіб обробки металу часто використовувався при виготовленні зброї, посуду та ювелірних виробів. В ті часи не кожен міг дозволити собі гравіювання, і лише заможні люди могли насолоджуватися красою виробів з неповторним текстом чи орнаментом. На щастя, завдяки сучасним технологіям зараз ми маємо можливість замовити опцію гравіювання, що наноситься доволі швидко, якісно, і що не менш важливо, за доступну ціну. Наша майстерня вже багато років пропонує гравіювання на нержавіючій сталі та натуральній шкірі, і я хочу розповісти про цей спосіб персоналізації на металі більш детально.

В цій статті ми обговоримо, що таке гравірування на металі, типи металу, які підходять для гравіювання, види гравіювання, якому металу і виду гравіювання Hidemont віддає перевагу, а також деякі ідеї для лазерного гравіювання, що можуть бути вам корисними при замовленні нової іменної пластини чи жетона для вашого улюбленця.

 

Що таке гравірування на металі

 

Простими словами, гравіювання – це процес нанесення літер, картинок, візерунків чи тексту на поверхню металу певної форми та розміру. На сьогодні люди все частіше гравіюють металеві речі, бо це найпростіший та найдосконаліший спосіб надати їм винятковості, сенсу та персонального стилю. Така техніка графічного дизайну підкреслить унікальність та природні властивості не лише металу, але й багатьох інших матеріалів, таких як: скла, дерева, пластмаси, текстилю, натуральної шкіри, кераміки. Крім того, гравіровка на металі слугує не лише для естетичних цілей, але й для брендингу. Більшість провідних компаній випускають свої товари з гравійованими логотипами, щоб підвищити впізнаваність свого бренду.

 

На якому металі можна гравіювати?

 

Для гравіювання підходять багато металів, однак варто зазначити, що всі вони поводяться по-різному при процесі маркування, і результат виходить доволі різний. Алюміній – це м'який універсальний метал, який легко піддається гравіюванню, тому всі вирізьблені лінії, букви, цифри та інші дрібні деталі візуально виділяються на поверхні металу. Не зважаючи на те, що цей метал – найчастіший вибір багатьох виробників, все ще існує безліч альтернатив, які красиво виглядають з нанесеним гравіюванням.

 

Гравіювання на золоті та сріблі

 

Це делікатні матеріали, які в основному використовуються в ювелірній промисловості. Природні властивості золота та срібла дозволяють робити глибокі зарубки, так що гравіровка на металі виходить довготривалою, і з меншою ймовірністю розколеться чи подряпається. Золоті та срібні кулони, кільця або браслети з гравіюванням стануть ідеальними подарунками, які додадуть чуттєвості будь-якій нагоді та будуть зберігатися роками.

 

Гравіювання на латуні

 

Латунь – ще один гнучкий метал, який має особливе золотисте забарвлення з нотками вінтажу. Цей метал чудово підходить для деталей сантехнічних приладів, музичних інструментів, шестерень, замків та дверних ручок, пряжок ременів. І, звісно, іноді може виникнути необхідність в декоруванні виробів з латуні. Проте, потрібно взяти до уваги, що цей матеріал не так гарно гравіюється, як, наприклад золото чи срібло. При лазерному гравіюванні латуні промінь лазера відбивається від вінтажного «шару» цього металу, і таким чином вигравійований текст виглядає нерозбірливим, нечітким та тьмяним. До того, машинне гравіювання підійде для латуні лише у випадку нанесення тексту чи візерунків досить великого розміру та значної товщини ліній. Чим менше та тонше гравіювання потрібно нанести на латунний виріб, тим більша ймовірність того, що результат не виправдає ваших очікувань.

 

Гравіювання на сталі та нержавіючій сталі

 

Цілком зрозуміло, що гравіровка на металі, зокрема, на сталі не обходиться без спеціального обладнання та досвіду. Перш ніж почати пропонувати опцію персоналізації металу, я провів ґрунтовне дослідження питання гравіювання на нержавіючій сталі, а також найкращого обладнання для якісного гравіювання.

Для виробництва шкіряних аксесуарів та персоналізації металевих деталей до них я віддаю перевагу гравіюванню на нержавіючій сталі. По-перше, нержавіюча сталь або нержавійка – це твердий, міцний та довговічний матеріал, і саме ці природні властивості металу запобігають трісканню та дефектам не тільки під час гравіювання, але й багато років після нього. Також поверхня металу дозволяє наносити зарубки на сталь без зусиль і забезпечує глибоке лазерне гравірування, яке не зітреться з часом. По-друге, нержавіюча сталь – це нетоксичний метал, стійкий до корозії та вологи, що гарантує першокласну якість та гарний зовнішній вигляд.

 

Види гравірування на металі

 

Залежно від обладнання та інструментів, що використовуються в процесі оброблення поверхні металу, виділяють два основні види обробки металу, а саме механічне та лазерне гравірування металу.

Механічне гравіювання передбачає безпосередній контакт обертового різця з металом. Різець переміщається поверхнею, вирізуючи її верхній шар із заданою глибиною і створюючи неглибоку рельєфну різьбу. Цей метод також відомий як «насічка» по металу.

 

                                   

 

У відео вище краплі води виконують три функції: охолодження металу, запобігання зношування різця та зменшення розповсюдження металевого мікропилу

 

При лазерному ж гравіюванні, навпаки, літери, візерунки, малюнки наносяться безконтактно сфокусованим лазерним променем, що керується комп'ютерною програмою.

 

                                   

 

Лазерний промінь нагріває металеву поверхню, випаровуючи мікроскопічний зовнішній шар металу і створюючи різьбу, невидиму неозброєним оком. Місце, де пройшов лазерний промінь і де з'явилася різьба, відрізняється затемненим кольором, який, в результаті, формує потрібний текст або картинку. Фокус променя досить вузький, він зосереджений на відносно невеликій площі металевої поверхні, і тому він мінімально змінює структуру металу, що унеможливлює ризик пошкодження матеріалу, появи відколів, подряпин і тріщин. Лазерне гравірування металу виключає ймовірність дефекту і вважається найкращим методом гравіювання на сталі й алюмінії – найбільш поширених металах.

Порівнюючи два види, необхідно відзначити, що обидва – високорозвинені способи гравіювання не тільки на металі, але й на найрізноманітніших матеріалах, широко використовуваних в сучасному виробництві. Однак вони абсолютно різні за принципом та результатом роботи. Якщо ви тільки починаєте знайомство з галуззю гравіювання, вам слід розглянути всі переваги та недоліки обох видів.

 

Машинне гравірування металу

 

Недоліки

Переваги

 • Не найкращий варіант для гравіювання дрібного тексту чи складних малюнків, оскільки існує ризик розтріскування металу, а отже, дефекту
 • Підходить для гравіювання на більшості матеріалів
 • Перед гравіюванням металевий виріб потрібно надійно зафіксувати, щоб запобігти його вібруванню
 • Дешевше, ніж лазерне гравіювання
 • Після гравіювання залишається невелика кількість мікропилу, який слід видалити з поверхні металу

 

 • Результат машинного гравіювання – це безбарвне заглиблення, і тому текст чи малюнок може бути не надто виразним

 

 

Лазерне гравірування металу

 

Недоліки

Переваги

 • Дорожче, ніж машинне гравіювання
 • Менша ймовірність розтріскування металу та подряпин
 • Не кожен виробник пропонує послугу лазерного гравіювання
 • Дозволяє вигравіювати дрібний текст або складні малюнки

        

 • Швидше, ніж при механічному гравіюванні

        

 • Текст та малюнки, вигравійовані лазером, залишаються чіткими та не стираються значно довше

        

 • Текст, вигравійований лазером, виглядає темнішим, майже чорним, чіткішим і акуратнішим, ніж текст, гравійований обертальним різцем
 
 • Немає потреби видаляти мікропил з вигравійованого лазером тексту, тому що частинки металевої поверхні випаровуються під впливом тепла лазерного променя

 

Для чого Hidemont використовує лазерне гравірування металу?

 

Hidemont пропонує швидке та якісне гравіювання на нержавіючій сталі, а саме на іменних пластинах та жетонах для собак і котів (дізнайтеся більше, в чому різниця між іменними пластинами та жетонами). В основному вони використовуються для шкіряних аксесуарів для собак і котів.

Hidemont дає унікальну можливість персоналізувати шкіряні нашийники для собак іменною гравійованою пластиною, що не бряжчить. Такий вид нашийника стає все більш популярним, оскільки металевий жетон не дзенькотить при кожному кроці собачки, і особливо це актуально вночі або під час роботи віддалено.

 

personalized dog collar engraved dog collar

 

Додайте особливий акцент до повсякденного образу вашого мурчика, придбавши шкіряні нашийники для котів з класичною пряжкою та іменною пластиною з нержавіючої сталі або шкіряні нашийники з відривною бічною пряжкою, шкіряним метеликом та гравійованим іменним жетоном.

 

personalized cat collar engraved cat collar

 

Лазерне гравірування на замовлення – найкращий спосіб підкреслити стиль та характер вашого вихованця і гарантувати додаткову безпеку для маленьких шукачів пригод. Зверніть увагу на наші прості ідеї, як зробити повсякденний аксесуар для вашого улюбленця винятковим із допомогою лазерного гравіювання. Персоналізуйте іменну пластину або жетон гравіюванням важливих деталей, як-от імені вашого собаки чи кота, вашого номера телефону або інформації про чипування.

Вибираючи нашийники для домашніх тварин, ви повинні враховувати не тільки якість матеріалу й фурнітури, безпечний і зручний дизайн, привабливий зовнішній вигляд, але і спосіб персоналізації. Отож, будьте певні, що лазерне гравіювання на металі, а саме на нержавіючій сталі – це перевірений часом варіант. Ось ще кілька простих порад для вас, як вибрати нашийник для собак та котів.

Іноді наші улюбленці можуть бути занадто цікавими, обнюхуючи й досліджуючи все довкола, а також підкрадаючись з-за гострих гілочок чи кутів меблів. І дешеві жетони точно не витримають такого: вони або пошкодяться, або текст на ньому зітреться. На відміну від неякісних металевих або пластикових жетонів з надрукованим, а не гравійованим текстом, поширених на масовому ринку, іменні пластини та жетони Hidemont персоналізовані виключно лазерним гравіюванням. Це гарантує, що текст не потьмяніє, не подряпається і не зітреться з часом. Крім того, технологія лазерного гравіювання дозволяє нанести невеликий текст (якщо необхідно вмістити одразу багато інформації), який на іменній пластині або жетоні з нержавіючої сталі буде виглядати повністю розбірливим і чітким.

 

Висновки

 

Гравіювання – найшвидший, найпопулярніший і найсучасніший спосіб зробити будь-який металевий виріб більш самобутнім, індивідуальним і неординарним. Виготовлені на замовлення металеві аксесуари стануть прекрасними подарунками для неї й для нього, бо вони подарують глибокі емоції, які закарбуються в пам'яті ваших близьких. Більшість виробів, виготовлених з різних металів, можуть бути персоналізовані гравійованими буквами, цифрами, картинками й текстами, але слід враховувати, що на різних металах гравіювання виглядає по-різному.

За часів стрімкого розвитку технологій та промисловості все більший попит набирають механічне і лазерне гравірування. Кожен метод має свої переваги й недоліки, а спеціалізоване обладнання як для лазерного, так і механічного гравіювання має окремі принципи роботи, забезпечуючи помітну різницю в результатах. Хоча такі аспекти як швидкість, універсальність, екологічність, якість і привабливий зовнішній вигляд свідчать про те, що лазерне гравіювання на металі, а саме на нержавіючій сталі все ж найвдаліший вибір.

Компанія Hidemont пишається тим, що пропонує якісне лазерне гравіювання металу. Нашу велику онлайн-колекцію шкіряних аксесуарів для домашніх тварин ви можете персоналізувати якісними, стійкими до корозії іменними пластинами та жетонами з нержавіючої сталі завдяки лазерному гравіюванню імені, номеру телефону та інформації про чипування. Таке ефективне рішення для персоналізації аксесуарів для собак і кішок забезпечує безпеку, а також особливий і неповторний стиль для вашого маленького пухнастого друга.