«Я завжди дотримуюсь простого правила «подорожувати без зайвих речей», беручи з собою тільки найнеобхідніше. Свого кота», – кожен господар мурчика неодмінно посміхнеться до себе, наткнувшись саме на цей жарт, гортаючи стрічку коротких відео в соцмережі. Однак, вся річ в тому, що за останні кілька років поїздки з улюбленцем стали не темою для жартів, а звичною справою. Вимушені переїзди, відпустки, візити до рідні й друзів та участі на виставках змушують нас неабияк стресувати через те, як перенесе дорогу котик.

Хоч і складно вплинути на такі фактори як фізичний, психологічний стан кота в тривалій подорожі й цілковито тримати ситуацію під контролем, зробити мандрівку максимально комфортною як для вас, так і для кота все ж можливо, якщо взяти до уваги ці поради.

Просимо звернути увагу, що в цій статті ми надаємо рекомендації виключно загального характеру. Ми радимо проконсультуватися з ветеринаром про конкретні потреби вашого кота в поїздці.

 

Що викликає стрес у котиків під час подорожі?

 

 • Незнайоме середовище та люди навколо
 • Зміна умов (нові запахи, звуки та відсутність знайомих орієнтирів)
 • Порушення розпорядку дня
 • Обмеження руху
 • Шум та вібрації
 • Закачування в транспорті

 

Що можна зробити для полегшення подорожі?

 

 • Забезпечте комфортні умови

 

Підготуйте міцну переноску, в якій буде достатньо місця всередині. В неї ви можете покласти м’який плед, іграшки та інші улюблені речі котика, які мають знайомий запах домівки, або ж навіть розпилити невелику кількість феромонів на внутрішню частину переноски. Переноску слід надійно зафіксувати в транспорті, щоб вона не совалась й не перекидалась під час руху. За можливості регулюйте температуру в транспорті.

Слідкуйте за тим, щоб аксесуари, такі як нашийник або шлея були зручними. Навіть якщо вам раніше не доводилося одягати нашийник на кота, під час подорожі цей аксесуар – вкрай важливий, бо він необхідний для ідентифікації та гарантії безпеки. До того, в деяких країнах існують вимоги до перевезення улюбленців в нашийниках з ідентифікаційними даними, як-от іменем кота та вашим номером телефону. Дізнайтесь також більше про те, як без стресу для вас і котика одягнути на нього нашийник.

 

котячий нашийник шкіряний нашийник

 

Шкіряні нашийники Hidemont пошиті з якісних, нетоксичних матеріалів та фурнітури, що робить їх відмінним вибором як для подорожей, так і на кожен день. Наші класичні нашийники з ремневою пряжкою не натирають шкіру, не викликають свербіння чи алергічної реакції, не смикають за шерсть, не переобтяжують своєю вагою та практично не відчуваються на шиї. Завдяки зручній пряжці легко відрегулювати оптимальну довжину ремінця, щоб нашийник не передавлював і не спадав, а тренчик допоможе зафіксувати кінець ремінця, щоб той не заважав.

 

 • Переконайтесь в безпеці для кота

 

Через зміну умов ваш завжди спокійний котик в дорозі може поводитись не так, як завжди. Мікрочип або нашийник з ідентифікаційними даними – необхідність для кота, якщо той загубиться, злякається і надумає втекти, бо так легше буде його знайти.

 

персоналізований нашийник нашийник з гравіюванням

 

Поєднавши комфорт, безпеку та естетичний вигляд, ми створили котячі нашийники з іменною пластиною в неповторних дизайнах, які ви можете персоналізувати. Техніка гравіювання лазером на пластині з нержавіючої сталі гарантує, що текст буде чітко видно, і він не затреться з часом. До того, пластина надійно прикріплена до нашийника двома хольнітенами, вона не звисає, не бовтається на грудях при русі. Це також зменшує ймовірність, що пластина вимажеться, пошкодиться або зачепиться об щось, відірвавшись, і котик блукатиме без жодних знаків ідентифікації.

В жодному разі не залишайте улюбленця без нагляду та намагайтесь обмежити вільне пересування в транспорті.

 

 • Спакуйте необхідні речі

 

Завчасно складіть список того, що може знадобитися під час поїздки, а особливо того, що слід мати під рукою. Подбайте про те, щоб взяти достатню кількість корму, ласощів, води, а також розкладну мисочку й дорожній лоток. Не забудьте про серветки, базову аптечку та ветеринарний паспорт улюбленця.

До речі, в нашому магазині ви знайдете такі універсальні шкіряні аксесуари для впорядкування речей в дорозі, які можна використати для перевезення речей котика, як косметичка або дорожній несесер у багатьох розмірах та кольорах, а також стильні й зносостійкі шкіряні обкладинки для паспорта у функціональних дизайнах.

 

 • Робіть регулярні зупинки

 

Для того, щоб мінімізувати рівень стресу бажано дотримуватися звичного розпорядку улюбленця, тобто робити перерви на їжу та туалетні справи приблизно в той час, коли до цього звик котик. Тоді ваш непосида ще й трішки побігає й розімнеться.

Ще одна перевага наших нашийників порівняно з іншими, які ви можете знайти на масовому ринку, – це наявність півкільця. До нього ви зможете прикріпити повідець, що й зробить таку прогулянку значно приємнішою для вас обох.

 

Додатково перед поїздкою слід:

 

 • Акліматизувати кота до переноски. Якщо ви плануєте подорож з кошеням або дорослим котиком, який ніколи раніше не їздив в переносці, слід спершу дати можливість йому звикнути до перебування в ній. Поставте переноску вдома з відчиненими дверцями та заохочуйте улюбленця «познайомитися» з новим предметом ласощами та іграшками.
 • Запланувати візит до ветеринара, щоб проконсультуватись щодо наявності всіх необхідних щеплень, спеціальних медичних документів, перевірити загальний стан здоров’я та отримати поради щодо заспокійливих засобів, харчування та догляду.
 • Перевірити процедуру перевезення домашніх улюбленців в межах країни та за кордон. Також перед бронюванням авіаквитків слід дізнатися, чи можна взяти з собою котика на борт того чи іншого перевізника, а також уважно ознайомитися з вимогами до розмірів переноски та іншої важливої інформації.
 • Переконатися, що в готелі, хостелі чи іншому місці поселення можна залишатися з улюбленцями.

 

На останок

 

Хоча подорож з котом може вимагати додаткових зусиль, час, проведений разом – неоціненний. З правильною підготовкою, турботою та увагою, ви можете зробити подорож свого пухнастого друга комфортною та безпечною. Не забувайте спостерігати за поведінкою та звертати увагу на потреби саме вашого котика.